Po dvoch rokoch pauzy opäť ožije hontiansky región folklórom, tradíciami, dobrým jedlom a vínom. V dňoch 19. – 20. augusta sa uskutoční 25. ročník jedinečného folklórneho festivalu Hontianska paráda v obci Hrušov. Spôsob, akým sa obyvatelia obce starajú o uchovávanie a predávanie tradícii ďalším generáciám, v značnej miere inšpiroval aj vznik kultúrnej sekcie nášho časopisu, ktorá tvorí jeden z hlavných pilierov celého konceptu. 

Jedným z hlavných pilierov časopisu Hont a jeho dejiny sú jeho podporovatelia a predplatitelia. Radi by sme preto vyjadrili vďaku všetkým, ktorí sa rozhodli dôverovať dvom mladým ľuďom a ich pomerne smelému projektu. Práve z tohto dôvodu sme sa spolu s usporiadateľom Hontianskej parády dohodli na vyhlásení súťaže o dva lístky na toto podujatie. Do tejto súťaže je zaradený každý, kto si zakúpil, alebo do 15. augusta zakúpi, predplatné časopisu Hont a jeho dejiny na rok 2022 (klik na obrázok ⬇️).

Držíme palce všetkým predplatiteľom. Druhé číslo je už v tlači a pevne veríme, že o dejinách Hontu v 16. storočí a Poľovníctve v Honte si prečítate ešte pred týmto podujatím. Veľmi radi sa potom o časopise s Vami porozprávame na Hontianskej paráde, či na iných podujatiach. 

Štatút súťaže:

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *